خانه وبلاگ اخبار بورسی اخبار «ضد و نقیض» در خصوص دارا دوم، بورس را قرمز کرد

اخبار «ضد و نقیض» در خصوص دارا دوم، بورس را قرمز کرد

در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با بیش از ۲٫۵ درصد کاهش به سطح ۲ میلیون و ۱۰ هزار واحدی سقوط کرد.

دارا دوم، بورس را قرمز کرد .

به گزارش تجارت‌نیوز، در آغاز معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با بیش از ۲٫۵ درصد افت به سطح ۲ میلیون واحدی نزدیک‌تر شد. این در حالی است که شاخص کل هم‌وزن در این مدت نیز ۱٫۶ درصد کاهش یافت.

در جریان یک ساعت نخست معاملات امروز، نمادهای فارس، فملی و شپنا به ترتیب با ۶۴۸۰، ۴۰۱۰ و ۳۴۲۰ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند و تنها نماد اخابر توانست بیش از ۲ هزار واحد تاثیر مثبت بر شاخص کل داشته باشد.

معاملات امروز بورس در حالی پیگیری می‌شود که اکثر نمادهای شاخص‌ساز امروز با صف فروش به کار خود ادامه می‌دهند و گروه فلزات اساسی، بانکی، و خودرویی تقریبا یکدست قرمزپوش هستند. گروه مخابرات با دو نماد سبز و گروه محصولات غذایی و آشامیدنی تنها گروه‌هایی هستند که معاملات مثبت در برخی نمادهای آنها به چشم می‌خورد.

در جریان یک ساعت نخست معاملات امروز بیش از ۴۷۰ هزار معامله در بورس انجام شده که طی آن حدود ۳ میلیارد سهم با ارزشی بالغ بر ۵۳ هزار و ۶۸۹ میلیارد ریال دادوستد شده است.

حواشی به وجود آمده در خصوص دومین صندوق ETF دولتی (دارا دوم) موجب شده تا جو حاکم بر بازار منفی شده و اطمینان و اعتماد سرمایه‌گذاران به مقامات دولتی نیز کاهش پیدا کند.

امروز همچنین قرار است عرضه اولیه زملارد از ساعت ۱۳ تا ۱۷ انجام شود که در این عرضه اولیه هر کد بورسی می‌تواند حداکثر ۲۰ سهم در بازه قیمتی ۲۰۰۰ تا ۲۱۰۰ تومانی ثبت سفارش انجام دهد.

منبع: سایت تجارت نیوز

21مرداد 1399

انجام تحلیل های آماری با استفاده از نرم افزار های  Pls,  Lisrel, Amos, Spss توسط تیم تحلیلی یونی تحلیل.

شبکه تحلیلی یونی تحلیل در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز با تیم پشتیبانی خود از طریق راه های ارتباطی زیر پذیرای نظرات سازنده شما می باشد.

Site:www.unitahlil.ir

Phone number: 09199551777

Instagram:unitahlil

Email: unitahlil@gmail.com

دارا دوم، بورس را قرمز کرد .

اشتراک گذاری:

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *